Dziś do 30% rabatu na plakaty
Dotyczy zamówień o wartości ponad 149 zł.
Black Friday 2023

Black Friday 2023

Największy dzień zakupów w roku. W tym roku Czarny Piątek przypada 25 listopada. Wyprzedaż rozpoczynamy wcześnie, w poniedziałek 20 listopada i świętujemy Black Week ze świetnymi ofertami do Cyberponiedziałku, 27 listopada. Skorzystaj z okazji, aby kupić tanie plakaty i ramki w trakcie trwania kampanii. Skorzystaj z okazji, aby znaleźć tanie plakaty na Boże Narodzenie już podczas Black Friday i Black Week.

Zapisz się do naszego newslettera już dziś, a otrzymasz ekskluzywne oferty i rabaty przed innymi.

Historia Black Friday
Black Friday (czarny piątek) powstał w Stanach Zjednoczonych i zawsze przypada w piątek dzień po wielkim tradycyjnym amerykańskim święcie Dziękczynienia. Po raz pierwszy ten szczególny dzień stał się wielkim i popularnym dniem zakupów w 1924 roku, kiedy sieć Macy's ogłosiła swoją świąteczną wyprzedaż podczas parady Dziękczynienia w Nowym Jorku. Potem kolejne sklepy poszły w ich ślady, a piątek po Święcie Dziękczynienia stał się początkiem świątecznych zakupów i ostatecznie największym dniem zakupów w USA. Black Friday nie jest oficjalnym dniem wolnym w Stanach Zjednoczonych, ale większość miejsc pracy i szkół jest nadal zamknięta, aby dać ludziom możliwość robienia zakupów i znajdowania wyprzedaży w sklepach i online.

Początki Black Friday
Pochodzenie nazwy Black Friday jest kwestionowane. Niektórzy twierdzą, że pochodzi ze sklepów, które zamieniają czerwone dane o stratach w czarne dane o zyskach, gdy zakupy z promocjami wyprzedaży gwałtownie wzrosły w tym konkretnym dniu. Inni twierdzą, że termin ten został pierwotnie wymyślony przez policję w Filadelfii na początku lat 60., kiedy po Święcie Dziękczynienia ludzie wyszli na ulice i wśród tłumów wybuchły zamieszki.

 

Black Friday w Polsce
Chociaż Black Friday od dawna był wielkim dniem zakupów w USA, minęło dużo czasu, zanim polskie firmy złapały ten trend. Dopiero w 2010 roku wiele polskich sklepów zaczęło używać tego terminu i reklamować artykuły wyprzedażowe. Od tego czasu Black Friday również urósł z zawrotną prędkością i dziś jest to największy pojedynczy dzień zakupów w roku, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.


Do kampanii