Dziś do 30% rabatu na plakaty
Dotyczy zamówień o wartości ponad 149 zł.
Sekcja filtrów
Zamknij
Użyj filtra
Kolor
Orientacja
Sortowanie
Użyj filtra
Henri Matisse Plakaty Plakaty
Zbieramy to, co najlepsze w sztuce
Henri Matisse

Henri Matisse Plakaty

Tutaj znajdziesz starannie wyselekcjonowany wybór plakatów z unikalną sztuką inspirowaną francuskim malarzem Henri Matisse, który działał na początku XX wieku. Henri Matisse urodził się w Le Cateau-Cambresis we Francji, ale przeniósł się do Paryża, aby studiować prawo. Był jednym z pierwszych i najważniejszych malarzy modernistycznych i pracował z różnymi formami sztuki, ale był głównie malarzem. Plakaty Matisse to jedne z naszych najpopularniejszych produktów w kategorii Plakaty Abstrakcyjne.

Kup Henri Matisse plakat


Plakaty inspirowane Matisseem

Henri Matisse stał się sławny na całym świecie dzięki swojemu wyjątkowemu wyczuciu koloru i formy. Nasze plakaty z motywami inspirowanymi Matisseem charakteryzują się dekoracyjnymi abstrakcyjnymi kształtami, często opartymi na jego papierze i pracach kolażowych. Jego obrazy, podobnie jak wiele naszych plakatów, mają wyraźną kolorystykę, w której wyraźne kolory łączą się z abstrakcyjnymi przedmiotami, tworząc niepowtarzalny i dekoracyjny ekspresjonizm. Malarstwo według Matisse to rytmiczne układanie linii i kolorów na płaskiej powierzchni. Jest to szczególnie widoczne w popularnych i niepowtarzalnych plakatach inspirowanych jego szanowanym i cenionym wyczuciem koloru i formy.

Historia malarza

Henri Matisse urodził się w 1869 roku w Le Cateau-Cambreses we Francji. Gdy miał zaledwie 18 lat, przeniósł się do Paryża na studia prawnicze, ale po okresie choroby zaczął malować. Kilka lat później zaprowadziło go to na studia malarskie w Academie Julian w Paryżu, gdzie studiował u Odilona Redona i Gustave'a Moreau. Od początku XX wieku aż do śmierci w 1954 tworzył obrazy i dzieła sztuki, które wkrótce przyniosły mu sławę na całym świecie. Pod koniec swojej kariery pracował również z papierem i kolażem, co również stało się znakiem rozpoznawczym sztuki Matissea, dzięki jego wyczuciu koloru i formy.