Dziś do 30% rabatu na plakaty
Dotyczy zamówień o wartości ponad 149 zł.
Inspiracje do pokoju dziecięcego

Inspiracje do pokoju dziecięcego

Czy nadszedł czas, aby udekorować pokój Twojego dziecka? Szukasz inspiracji i inteligentnych wskazówek dekoratorskich? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Przeczytaj nasz przewodnik, w którym zebraliśmy 10 najlepszych wskazówek dotyczących udanego wnętrza w pokoju Twojego dziecka.

1. Pomyśl o potrzebach (nie trendach)
Urządzając pokój dziecka, należy brać pod uwagę potrzeby dziecka, a nie to, co jest modne. Wszystkie dzieci są inne i mają różne potrzeby zabawy i stymulacji. Może to być przytulny kącik, odpowiednie łóżko, kącik do zabawy, duża sofa lub miejsce do nauki, w zależności od wieku dziecka. Małe dzieci często bardzo potrzebują dużo miejsca na podłodze, na której odbywa się większość zabawy. Pokoje dziecięce dla najmłodszych często potrzebują wolnej przestrzeni na podłodze, a sprytne schowki można zbudować pionowo.

2. Spraw, aby pokój był osobisty
Dzieci lubią, gdy się rozpoznają, a pokój staje się bardziej osobisty, gdy można zobaczyć, kto tam mieszka. Stwórz przestrzeń, w której będą mogli przechowywać gadżety, które tworzą w przedszkolu lub szkole, i powiesić swoje dzieła na ścianach w uporządkowany sposób. Ładna tabliczka z imieniem dziecka na drzwiach może być zarówno osobista, jak i gwarantować, że Twoje dziecko będzie niesamowicie dumne ze swojego pokoju!

Zabawne i kolorowe obrazy dla dzieci

@taamaraaa.a

3. Pozwól dziecku zdecydować
Oczywiście dobrze jest zapytać dzieci, co im się podoba. Jeśli odpowiedzią są czarne ściany z czaszkami i potworami, być może nie będziesz musiał wypełniać ich życzeń, ale możesz łatwo znaleźć inspirację dla własnych pomysłów dzięki życzeniom dzieci. Czy Twoje dziecko lubi gwiazdy i kosmos? Albo zwierzęta i przyrodę? Dlaczego nie wytapetować ścian tapetą w modnym kolorze ze schludnym wzorem małych gwiazdek lub naszkicowanych zwierzątek? Lub powiesić plakaty z motywami kosmosu, które uwielbiają dzieci. Mamy duży wybór fajnych plakatów dla dzieci z motywami kosmosu i zwierząt.

Plakaty do pokoju dziecięcego

@kamila.byk

4. Wypełnij pokój zabawą i radością
Życie dziecka powinno być wypełnione zabawą i miłością, podobnie jak jego pokój! Minimalistyczne trendy są dobre, ale pokój dziecka powinien być urządzony przede wszystkim z naciskiem na zabawę i funkcjonalność. Upewnij się więc, że jest mnóstwo praktycznych przestrzeni i schowków. Udekoruj stylowymi detalami, które są oparte na zabawie i funkcjonalności. Inteligentne przechowywanie jest ważne, aby dzieci miały łatwy dostęp do swoich ulubionych zabawek, podczas gdy Ty, jako rodzic, chcesz mieć możliwość utrzymania porządku i czystości.

5. Udekoruj motywem
Dobrym sposobem na stworzenie wspólnego wątku we wnętrzu może być rozpoczęcie od motywu przewodniego. Może to być przestrzeń, natura, kolor lub zainteresowania. W oparciu o motyw, możesz wybrać kolor ścian - pomalowanych lub wytapetowanych, a także zabawek i dekoracji ściennych. W naszych kategoriach plakatów z łatwością znajdziesz plakaty, które pasują do siebie, jeśli chcesz stworzyć uroczą małą galerię ścienną lub powiesić dwa plakaty razem jako idealną parę.

6. Wykorzystaj podłogę
Przestrzeń na podłodze jest ważna zarówno ze względu na funkcję, jak i styl. Dobrym punktem wyjścia jest zazwyczaj ładny dywan odpowiedniego typu. Małe dzieci potrzebują dużych powierzchni do zabawy na podłodze, a często nawet równych powierzchni, dlatego odpowiedni może być nieco cieńszy dywan, który jest również łatwy do utrzymania w czystości. Starsze dzieci, które nie bawią się już na podłodze, mogą bardziej skorzystać na nieco grubszym dywanie z długim włosiem, po którym wygodnie się chodzi i tworzy bardziej domową atmosferę.

Inspiracje do pokoju dziecięcego

@ooarven

7. Użyj projektu z funkcją
Istnieje wiele stylowych mebli, półek, dywaników i przedmiotów do przechowywania zaprojektowanych specjalnie z myślą o dzieciach. Praktyczne przedmioty nie muszą być brzydkie i nudne, gadżety o stylowym designie mogą być tak samo przyjazne dzieciom, jak te tradycyjne. Dlaczego by nie wybrać stylowych schowków z naturalnych materiałów i kolorów również do pokoju dziecka?

8. Odważ się używać wzorów i kolorów
Przestrzenie dla dzieci powinny być zabawne i inspirujące. Dzieci uwielbiają kolory i kształty, a w pokoju dziecięcym możemy odważyć się wyróżnić nieco bardziej, niż w innych naszych aranżacjach wnętrz, które często są stylowe z czystymi, naturalnymi kolorami w stylu wnętrz skandynawskich. Do wyboru jest wiele wspaniałych kolorów ścian lub tapet z różnymi ekscytującymi wzorami w stylowych kolorach. Następnie uzupełnij ściany dobrze dobranymi motywami plakatów. Pełną ofertę naszych dziecięcych obrazów ściennych znajdziesz tutaj.

9. Inteligentne przechowywanie
Inteligentne przechowywanie nigdzie indziej w domu nie jest tak ważne, jak w pokojach dziecięcych. W pokoju dziecka musimy stworzyć przestrzeń do zabawy i mieć dużo wolnej przestrzeni na podłodze, dlatego zbudowanie pionowego schowka to świetny pomysł. Pamiętaj też, aby wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem, gdzie szuflady na kółkach mogą z łatwością stworzyć mnóstwo miejsca do przechowywania, do którego dzieci mają łatwy dostęp, i gdzie możesz ukryć zabawki i inne gadżety, których dzieci nie używają na co dzień. Stylowy regał na odpowiedniej wysokości, do którego mogą sięgnąć nawet dzieci, jest mile widzianym detalem w większości pokoi dziecięcych.

10. Planowanie na przyszłość
Dzieci szybko rosną i się rozwijają. Kiedy więc urządzasz pokój swojego dziecka, pamiętaj też o planowaniu na przyszłość. Być może łóżko będzie musiało zostać wymienione i zmodernizowane na większe za kilka lat lub w niedalekiej przyszłości będzie potrzebne biurko, gdy młodsze dziecko zbliża się do wieku szkolnego. A może szafa musi być na tyle duża, by wytrzymać co najmniej 3-5 lat?

Powodzenia z pokojem Twojego dziecka!