Dziś do 30% rabatu na plakaty
Dotyczy zamówień o wartości ponad 149 zł.
Sekcja filtrów
Zamknij
Użyj filtra
Kolor
Orientacja
Sortowanie
Użyj filtra
Bauhaus Plakaty Plakaty
Zbieramy to, co najlepsze w sztuce
Bauhaus

Bauhaus Plakaty

Tutaj znajdziesz staranny wybór plakatów z projektami inspirowanymi słynną niemiecką szkołą artystyczną Bauhaus. Bauhaus wywarł wielki wpływ na nowoczesną sztukę i architekturę i może być postrzegany jako prekursor funkcjonalizmu. Szkoła artystyczna działała w latach 1919-1933.

Kup Bauhaus Plakat


Bauhaus Plakaty - inspirowane niemiecką szkołą artystyczną

Kup plakaty Bauhausu? W takim razie odwiedź Gallerix.pl. Tutaj znajdziesz szeroki wybór plakatów z motywami inspirowanymi pomysłami i projektantami słynnej niemieckiej szkoły artystycznej. Oprawa graficzna i typografia powstająca w Bauhausie w latach 1919-1933 silnie wpłynęła na rozwój nowoczesnego projektowania graficznego. Bauhaus wprowadził funkcjonalizm do typografii i wyłonił się styl typografii i projektowania graficznego Bauhaus. Charakterystyczne dla stylu było to, że opierał się na prostocie, brakowało szeryfów i skupiał się na przekazywaniu informacji. Bauhaus był początkiem tzw. nowej typografii, określając jej podstawowe zasady.

Historia Bauhaus

Bauhaus był niemiecką szkołą rzemieślniczą, architektoniczną i projektową działającą w latach 1919-1933. Bauhaus miał duży wpływ na nowoczesną sztukę i architekturę i jest uważany za prekursora funkcjonalizmu. Bauhaus został założony przez Waltera Gropiusa w Weimarze w 1919 r. W 1925 r. szkoła została przeniesiona do Dessau, aw 1932 r. przeniesiono do Berlina. Walter Gropius był dyrektorem szkoły w latach 1919-1928. Sztuka i technologia połączyłyby się w idealny projekt. Ideą Gropiusa było znalezienie drogi powrotnej do zunifikowanej estetycznej ekspresji kulturowej poprzez jedność edukacji artystycznej i rzemieślniczej.