Dziś do 30% rabatu na plakaty
Dotyczy zamówień o wartości ponad 149 zł.
Sekcja filtrów
Zamknij
Użyj filtra
Kolor
Orientacja
Sortowanie
Użyj filtra
Hilma af Klint Plakaty Plakaty
Zbieramy to, co najlepsze w sztuce
Hilma af Klint

Hilma af Klint Plakaty

Tutaj znajdziesz staranny wybór plakatów z unikalną grafiką inspirowaną szwedzką malarką Hilmą af Klint, jedną z pionierów impresjonizmu w drugiej połowie XIX wieku. Hilma af Klint znana jest ze swoich abstrakcyjnych obrazów, o których można powiedzieć, że są wizualnymi reprezentacjami złożonych idei filozoficznych i koncepcji duchowych.

Kup plakat Hilma af Klint


Plakaty inspirowane Hilmą af Klint

Hilma af Klint była szwedzką malarką i pionierką malarstwa opartego na pracy. Była częścią grupy artystów religijnych o nazwie Piątka, którzy pracowali z abstrakcyjnym i symbolicznym językiem projektowania, opartym na inspiracji przede wszystkim teozofią. Jej malarstwo abstrakcyjne zapowiadało artystów takich jak Wasilij Kandinsky i Piet Mondrian. Jest jedną z artystek, które zyskały uwagę i uznanie dopiero długo po jej śmierci.

Artysta Hilma af Klint

Hilma af Klint urodziła się 26 października 1862 roku w zamku Karlberg w Solna w Sztokholmie. Najważniejszym dziełem Hilmy af Klint jest seria The Paintings for the Temple, którą tworzyła w latach 1906-1915. Składają się na nie 193 obrazy, podzielone na kilka cykli. Obrazy Hilmy af Klint to nie tylko estetyczne dzieła sztuki, ale wypełnione symbolami, które można zinterpretować. Obrazy można interpretować jako wiadomości z innego wymiaru lub jako portale do innego wymiaru.