Dziś do 30% rabatu na plakaty
Dotyczy zamówień o wartości ponad 149 zł.
Sekcja filtrów
Zamknij
Użyj filtra
Kolor
Orientacja
Sortowanie
Użyj filtra
William Morris Plakaty Plakaty
Zbieramy to, co najlepsze w sztuce
William Morris

William Morris Plakaty

Tutaj znajdziesz staranny wybór plakatów z unikalną sztuką inspirowaną brytyjskim artystą Williamem Morrisem, działającym w Londynie w XIX wieku. William Morris był jedną z czołowych postaci brytyjskiego ruchu Arts and Crafts. Zasłynął między innymi jako projektant pięknych wzorów tapet i tkanin. Plakat William Morris to jedna z naszych najpopularniejszych prac w kategorii plakatów abstrakcyjnych.

Kup plakat William Morris


Plakaty inspirowane przez Williama Morrisa

William Morris stał się znany na całym świecie dzięki swoim wyjątkowym i pięknym wzorom m.in. tapet i tkanin. Nasze plakaty z motywami inspirowanymi Williamem Morrisem charakteryzują się dekoracyjnymi, abstrakcyjnymi kształtami, opartymi na jego wzorach stworzonych na tapety i tkaniny. William Morris był brytyjskim artystą, projektantem i autorem oraz czołową postacią brytyjskiego ruchu Arts and Crafts. Ale najbardziej znany jest jako projektant pięknych wzorów tapet i wzorzystych tkanin.

Historia artysty

William Morris urodził się 24 marca 1834 roku w Walthamstow w Waltham Forest pod Londynem. W 1861 wraz z Rossettim, Burne-Jonesem, Madoxem Brownem i Webbem założył firmę Morris, Marshall, Faulkner & Co, która później stała się znana jako Morris & Co. Ich wzorzyste tkaniny i tapety są nadal sprzedawane z licencją producenta tkanin Sanderson & Sons i można je kupić między innymi w domu towarowym Liberty w Londynie. William Morris zmarł w 1896 roku w wieku 62 lat.