Dziś do 30% rabatu na plakaty
Dotyczy zamówień o wartości ponad 149 zł.
Sekcja filtrów
Zamknij
Użyj filtra
Kolor
Orientacja
Sortowanie
Użyj filtra
Pablo Picasso Plakaty Plakaty
Zbieramy to, co najlepsze w sztuce
Pablo Picasso

Pablo Picasso Plakaty

Tutaj znajdziesz staranny wybór plakatów z unikalną sztuką inspirowaną hiszpańskim artystą Pablo Picasso, działającym w Hiszpanii i Francji w XX wieku. Pablo Picasso jest znany między innymi z tego, że stworzył kierunek artystyczny kubizm, a większość najdroższych obrazów świata sprzedawanych na aukcjach jest sygnowanych nazwiskiem Pablo Picasso.

Kup Pablo Picasso plakat


Plakaty inspirowane Pablo Picasso

Pablo Picasso jest znany na całym świecie jako mistrz malarstwa i najbardziej wszechstronna postać pierwszoplanowa modernizmu. Za życia był niesamowicie produktywny i stworzył wiele dzieł sztuki. Nasze plakaty z motywami inspirowanymi Picasso charakteryzują się dekoracyjnymi, abstrakcyjnymi kształtami opartymi na jego twórczości. Przez lata Picasso przeplatał się z wieloma różnymi technikami malarskimi i między innymi jest uważany za twórcę tak zwanego kubizmu, który był abstrakcyjnym stylem artystycznym o geometrycznych kształtach. Jako artysta Picasso był nie tylko malarzem, ale także rzeźbiarzem, ilustratorem, grafikiem, dekoratorem teatralnym, ceramikiem i poetą, przez wielu uważany za jednego z najwybitniejszych wszech czasów.

Historia malarza

Pablo Picasso urodził się w Maladze w Hiszpanii 25 października 1881 roku. Był synem José Ruiz y Blasco, malarza i profesora sztuki, oraz Maríi Picasso y López. Od ojca Picasso nauczył się podstaw sztuk wizualnych, takich jak rysowanie postaci i malarstwo olejne. Już we wczesnej młodości pokazał dowód nadwcześnie rozwiniętej umiejętności artystycznej. Jego pierwszy słynny obraz olejny Picador został namalowany w 1889 roku. W wieku dziesięciu lat Pablo zaczął podpisywać swoje obrazy nazwiskiem panieńskim matki Picasso. W latach swojej aktywności Picasso stał się znany z tworzenia kubizmu i asamblażu. Do jego najsłynniejszych dzieł sztuki należą obraz Les Demoiselles d’Avignon z 1907 roku i Guernica z 1937 roku, który jest portretem niemieckich bombardowań Guerniki podczas hiszpańskiej wojny domowej. W swoje 90. urodziny Picasso został uhonorowany, gdy osiem jego prac zostało wystawionych w paryskim Luwrze, w miejscu zajmowanym wcześniej przez Mona Lisę Leonarda da Vinci. Zmarł 8 kwietnia 1973 roku. Skończył 92 lata.