Dziś do 30% rabatu na plakaty
Dotyczy zamówień o wartości ponad 149 zł.
Zbuduj własną galerię ścienną

Zbuduj własną galerię ścienną

Stworzenie własnej galerii ściennej może być wyzwaniem. Z jednej strony wielkość ściany i obrazów powinna pasować do wybranego pomieszczenia, a ramy powinny wisieć prosto i schludnie w przemyślanej konstelacji. Łączenie różnych rozmiarów ramek i tworzenie zgrabnej przerwy między nimi może być trudne, a aby uzyskać dobry wygląd, należy wziąć pod uwagę wiele szczegółów. Dołącz do nas, a my poprowadzimy Cię przez proces tworzenia idealnej galerii ściennej!

Jak więc zbudować galerię ścienną?

1. Planowanie
Zacznij od dobrego planu. Przed zbudowaniem swojej galerii ściennej musisz wiedzieć, jaka część ściany zostanie pokryta, jakiego rozmiaru ramek użyjesz, ile ramek będziesz używać i jaką przestrzeń chcesz mieć między każdą ramką. Dobrym pomysłem jest narysowanie na kartce papieru i przetestowanie różnych rozwiązań, które mogą Ci się spodobać i które będą pasować do Twojego wnętrza.

2. Budżet
Zakup jednego plakatu lub ramki jest stosunkowo tani, ale gdy potrzebujesz większej ilości, koszty szybko rosną. Ustal budżet dla swojej galerii ściennej, aby od samego początku śledzić swoje koszty.

3. Znajdź wszystkie ważne pomiary
Zmierz, ile masz miejsca na ścianie. Jak szeroka może być ściana galerii i jak wysoka? Twoja przestrzeń może mieć ograniczenia, ale może też stwarzać możliwości. Kiedy mniej więcej wiesz, ile masz miejsca, możesz skorzystać z jednego z naszych szablonów galerii ściennych. Łatwo wybrać gotową konstelację, która Ci się podoba i która będzie idealnie pasować do Twojej przestrzeni. Wszystkie nasze szablony mają wyraźne wymiary pokazujące szerokość i wysokość Twojej galerii ściennej.

4. Dostosuj się do swojej przestrzeni
Rozmiar między obrazami. Duże pomieszczenie daje miejsce na dużą galerię ścienną, małe pomieszczenie ma na nią mniej miejsca. Im większe pomieszczenie, tym więcej miejsca na ścianach i możesz dać każdej ramie więcej miejsca do oddychania.

5. Znajdź właściwy balans kolorów
Zacznij od koloru ścian i mebli. Upewnij się, że Twój wybór ramek i plakatów współgra z kolorem ścian i innych mebli. Dobrą wskazówką jest wybór od dwóch do trzech kolorów na początek. Ułatwi to uzyskanie kombinacji plakatów do interakcji zarówno ze sobą, jak i z otoczeniem, a także unikniesz zagracenia.

6. Wybierz motywy!
Teraz czas na zabawę – wybieranie wspaniałych motywów! W asortymencie plakatów Gallerixa znajdziesz coś dla każdego gustu i stylu, a wybór jest niemal nieskończony. Odważ się zmieniać i łączyć różne rodzaje motywów, ale staraj się, aby w Twoich wyborach przebiegał wspólny wątek. Jedną z kategorii, z którą łatwo się pracuje, są plakaty czarno-białe, które można łatwo łączyć z kolorowymi plakatami z innych kategorii, takich jak abstrakcja, natura czy sztuka fotograficzna. Dobrą wskazówką jest również wybranie kilku plakatów tekstowych, które dobrze rozbijają masę zdjęć.

Powodzenia!